Šumperk

Sklad č. 9.

Crust Fest 8.

Yacht - Brno

Kamenská Smaženice

Kladno - Deepzone

Trash Party 24.

Kunčický Kravál

Guitar Meeting

Černovír, U Bobše (Nihilism is better than action fest 1.)

Beervolution 1. (Vysoké Mýto)

 

21.11.2008 - NIHILISM IS BETTER THAN ACTION fest 1.

Černovír, hospoda U Bobše

MYRMYDONS + TWISTED TRUTH + NĚMÁ BARIKÁDA + KONEC HRY + MALIGNANT TUMOUR + JONESTOWN + DOMOBRANA

 Na tuhle akci jsem se osobně docela těšil, a hned na začátku a na rovinu můžu říct, že jsem od toho čekal daleko víc… ne co do výkonu kapel, ale co do počtu lidí. A to je věc, kterou tuhle malou recenzi začnu. Propagace probíhala měsíc dopředu, byly vylepený plakáty, rozdaný letáky, obeslaný e-maily a weby, takže o koncertu věděla hromada lidí. Nehledě k tomu že Malignanti v těchle končinách dobrých 5 let nehráli, snad naposledy na legendárních Koncertech proti proudu. Jaký pak bylo naše překvapení, když na celý akci bylo pouhopouhých 41 platících (kilo za 7 kapel si myslím není zase tak velké vstupné). Až si zase někdo budete stěžovat po hospodách, že se nikde nic neděje, dejte si rovnou pár facek.. a pokud chcete koncerty komerčního punkrocku nebo populárních hvězd českého hudebního průmyslu, jděte se rovnou vysrat, protože ničeho takového se od nás nedočkáte.

Na místo jsme teda přijeli cca 2 hodiny před avízovaným začátkem akce. Už při příchodu do vesnice jsme se trochu vyděsili, neboť na nás zdálky blikala hromada policejních a hasičských majáků, což se nakonec ukázalo jako hasičské cvičení. V hospodě ještě nikdo nebyl, takže jsme začali pomalu připravovat sál a výčep a pomáhali tahat dovnitř věci ke zvučení. Po 18:00 se začali trousit první návštěvníci a dorazily i první dvě kapely a Food not bombs Vysoké Mýto, kteří zajišťovali občerstvení veganským gulášem a přivezli i distro s tiskovinami – patří jim náš velký dík..

Akce měla sice začít v 19:00, ale vzhledem k tomu že pár kapel bylo teprve na cestě, nechtěli jsme nic hrotit a tak první kapela začala hrát úderem osmé. Roli otvíračů koncertu „odskákali“ českotřebovští MYRMYDONS – hrající fajnovou směsku punkrocku s příměsí ska. Od jejich posledního vystoupení se poměrně razantně vyhráli a myslím že to bylo docela důstojný zahájení celé akce. Po jejich setu se vylezli na pódium oživnuvší grindcore veteráni TWISTED TRUTH, které jsem neviděl, no ono už to bude snad skoro i deset let.. Předvedli parádní grind a mě osobně jejich vystoupení hodně bavilo. Následovala naše chvilka slávy, tedy NĚMÁ BARIKÁDA. Náš set bych radši moc nekomentoval, při druhém válu vypadl proud, chvíli se čekalo na jeho nahození, při třetím praskla struna na base, takže další zdržení a i celkově se nějak projevila absence zkoušek.. prostě když se něco sere… Při posledních dvou válech jsem zaregistroval příjezd kladenské a ostravské bandy a k mému velkému překvapení a nemalé radosti i pražáky (kurwa udělali jste mi velkou radost, táhnout se sem až z Cajzlu J) Takže jsme skončili a uvolnili místo brňákům KONEC HRY. Kluci hráli ve tříčlenném složení, bez basy která se přidala asi na poslední 4 vály a zahráli melodický ale fajn oi punk (doporučuju jejich demo). Já jsem se mezitím střídavě motal na baru a střídavě plkal se známýma, popíjel Havranovo vynikající moloko a lahodnou božkovskou zelenou J.

MALIGNANT TUMOUR předvedli naprosto vynikající šou, i když jen pro pár lidí, tak myslím že se všichni báječně bavili a po pár posledních vystoupeních týhle kapely si troufnu tvrdit, že je to jednoznačně nejlepší živá kapela, co jsem za poslední hodně dlouhou dobu viděl. Parádní pódiová šou zejména Mr. Šimka, je vidět že si kluci hraní fakt užívají.. Následující kladenskou mlátičku JONESTOWN jsem v podstatě jen slyšel, neboť jsem je celé prokecal takže bohužel nemůžu říct víc.. ale viděl jsem je nespočetněkrát a vždycky to byl parádní mazec. Koncert zavírala opět českotřebovská smečka DOMOBRANA, hrající oipunk. Kluci hrají poměrně často a je to znát, jsou koncert od koncertu lepší a vyhranější, čemuž určitě pomohlo i přibrání druhé kytary. Na stránkách mají ke stažení pár songů, takže kdo chcete neváhejte a stahujte. Protože už bylo poměrně dost pozdě (cca 3 ráno), vyplatili jsme koho se dalo – prodělek koncertu byl cca 5500,-, a odebrali se šílenou chumelenicí ve dvou dodávkách na afterparty a spaní do České Třebové… Ačkoliv koncert nedopadl podle našich představ, já osobně jsem si ho parádně užil a to zejména díky parádní společnosti Jonestown, Malignantů a jejich doprovodu a milé společnosti až do pozdních ranních hodin.. V sobotu jsme se ještě vydali na oběd (hehe myslím že na ty porce budou chlapci dlouho vzpomínat) do jedné českotřebovské restauračky a pak už následovala jen líbačka, objímačka a loučení, neboť kluci hráli ještě v Praze, a my měli vyjíždět zase směr Kroměříž, což nám nakonec počasí nedovolilo, ale to už je jiná pohádka…

Na závěr tedy velké díky všem kdo dorazili, FNB Vysoké Mýto, Bobšovi za pronájem sálu a slevu když viděl v jakém jsme finančním průseru (díky kámo) a všem kapelám za parádní výkony..

FOTKY ZDE: http://cockroach.rajce.idnes.cz/21.11.2008_-_Nihilism_is_better_than_action_1./