Archiv Reportů 1.

Archiv Reportů 2.

Archiv Reportů 3.

Archiv Reportů 4.

 

10.-11.6. 2005 Sázava + Beroun (by Luděk)

DEN PRVNÍ
10.06.2005 - SÁZAVA – hospoda U Labutě
D.N.K. + DESTYL + COLYMBOSATHON ECPLECTICOS + UHO 13 + RECYKLACE + NĚMÁ BARIKÁDA + JONESTOWN + M.D.T.

Po dlouhé době zase víkend, který měl být nabitý hraním. Do Sázavy jsem se já osobně hrozně těšil, jednak jsem tu byl před měsícem na výletě, pak to vypadalo kapelama na dobrou akci no a v těchle končinách se nám hrálo vždycky fajn .. Z Prahy jsme vyrazili s Alešem autobusem, naprosto zarvanou silnicí, a tak mi cestou vyprávěl, jak že to vlastně přišel k té sádře na ruce (jojo, alkohol, metla lidstva hehe). Do Sázavy dojezd kousek po plánovaném začátku, teda někdy před šestou. Pozdravení s pořadateli a pomalu jsme se začali aklimatizovat, zbytek posádky měl totiž autem ze Žamberka dorazit kolem 8. Během příjezdu jsme zjistili, že Válec kvůli práci nestihne přijet, takže to vypadalo na koncert ve čtyřech, a to ještě nebylo jisté, jestli to Aleš s tou rukou zvládne. Taky jsme zjistili, že se trochu pozměnilo obsazení, vypadla Zeměžluč, Red Insect – na které jsem se obzvlášť těšil, a myslím že ještě místo P.N.S. dojeli Destyl. Celá akce byl vlastně benefit pro organizaci BODAJ která se stará o děti z Ukrajiny.
Takže kousek po šesté na to vlítla první kapela, D.N.K. – od té doby co jsem je viděl naposledy, se poměrně vyhráli a jejich set se mi hodně líbil, i když v sále bylo zatím hodně málo lidí. Zvuk byl OK , kluci hráli sypající punk na dva zpěvy / řevy a docela se těším na jejich demo. Následovali DESTYL – banda která se každým koncer tem lepší a lepší. Opět parádní punk s vychytanou basou a opět napůl zpívanými, napůl řvanými texty a opět paráda. No pak už mám pořadí kapel trochu promíchané, protože se to začalo prolínat s kecáním s kámoši (zdravím Destyl a Jonestown), takže asi takhle:
COLYMBOSATHON ECPLECTICOS mě tady opět hodně bavili, hehe dvoučlenná sestava basa + bicí a mix deathu / grindu / hc – poměrně brutální ale nadmíru sympatická záležitost u který jsem se rozhodně bavil. UHO 13 – poměrně nová kapela z Příbrami hrající klasickej, trochu rychlejší punk, viděl jsem jen konec a docela v pohodě. RECYKLACE – opět punk z těch lepších, opět jsem se velmi dobře bavil. No a pak jsme se začali chystat my, během tahání věcí z auta jsme zjistili, že Milda při nakládání zapomněl na moji tašku s kabelama a bustrem, takže jsem si musel krabičku půjčit od Majka z Jonestown (obrovský díky kámo!), no a šli jsme na to. Ve čtyřech, Aleš se rozehrál a myslím že jsme odvedli poměrně hodně pohodový výkon, zvuk nahoře byl super, atmosféra dole taky, fajn ohlas, prostě parádní akce, slejzali jsme dolů totálně propocení. Po nás JONESTOWN – masakrální kladenský crust s americkým zpěvákem a silnými vlivy kapel jako From Ashes Rise apod., hlavně teda v pomalejších pasážích..
Vynikající zvuk, vynikající rify, vynikající Brianovy taneční kreace, prostě mě absolutně nakopali prdel. Fakt že jo. No a jako poslední M.D.T. – ty už jsem teda moc nevnímal, protože jsme opět kecali venku před hospodou, ale co jsem viděl se mi docela líbilo. Rychlejší punk opět v duchu Portlandu (Resist a spol.) s dívčinou za basou… No a následovala dlooouháá afterparty na pokoji s částí Jonestown, částí Recyklace, a naší hostitelkou Barčou :o)… a ráno (teda spíš v poledne) pak loučení a přejezd do Jihlavy, kde se měla konat další akce.

DEN DRUHÝ
11.6.2005 – Beroun – Pivovar Beounský Medvěd
SIN ALIENTO + AQVA SILENTIA + M.D.T. + V.O.H. + NĚMÁ BARIKÁDA

Cestou do Jihlavy jsme se stavili na snídani na benzíně, a v Jihlavě pak v čínským bistru na obědě a potom jsme se ještě stavili pro Válce, kterej se urval z práce a po dlouhý době se rozhodl si s náma zase zabékat..
Následoval odjezd do Věžničky, kde se měl konat koncert, na kterém jsme měli hrát, ale po příjezdu do prázdné hospody nám bylo sděleno, že se žádná akce nekoná, což nám samozřejmě nikdo nedal vědět. Takže jsme volali týpkovi, který to pořádal – zachoval se fér a domluvili jsme se, že sjedeme do Jihlavy, kde nám dá nějaký peníze na projetej benál, protože jsme si zajeli nějakých 200 km. Ještě chvíli jsme poseděli v příjemný hospůdce a pokecali s fajn hospodským a pak jsme vyrazili do Jihlavy pro prachy a do Berouna na koncert.
V Pivovaru jsme už jednou hráli a byl to tenkrát povedenej koncert, takže jsme se těšili i na tenhle. Stejně jako včera nedorazili Red Insect, jinak se na složení nic nezměnilo. Venku už posedávalo solidní množství lidí, takže opět aklimatizace, připomenutí si jak chutná točenej medvěd (chutná sakra moooc dobře), pokec se známýma, bla bla bla…. Jako první na to tentokrát šli místní crusties SIN ALIENTO – solidní náklep, ale viděl jsem bohužel jen kousek, protože jsem to prokecal s AQVOU. Ta na to ostatně šla hned jako druhá, protože chachaři se rozhodli na noční přejezd zpět do Ostravy… Neviděl jsem je hodně dlouho, tak jsem se docela těšil. Vyměnili bubeníka, ale vlastně to na výkonu ani nebyla poznat. Zazněly skoro všechny základní vály a bavili se myslím jak lidi, tak i kapela. Dokonce i na pogo došlo :-D.
Třetí M.D.T. jsem včera moc neviděl, tentokrát jsem je neviděl o moc víc (stál jsem totiž až vzadu), ale to co jsem slyšel se mi opět docela líbilo… Následovali V.O.H. – pro mě osobně vrchol koncertu. Naprosto perfektní a přesnej zvuk, brutální bubeník (holt death metalová škola se nezapře), a naprosto nadupanej a agresivní punk – výrazem mi připomínají Red Insect, ale je to takový víc živelnější.. fakt parádní koncert.. No a následovala Barikáda. Tentokrát odešlo kytarové kombo a další nebylo k dispozici, takže jsme odehráli bez Martina.
Opět před námi poměrně solidní kotel a solidní ohlas, takže i tentokrát z naší strany spokojenost. Následovala menší afterparty a spánek dílem ve vlaku, dílem v autě…Celkově musím říct, že obě dvě akce byly hodně povedené a tenhle víkend pro nás byl opravdu hodně příjemným relaxem, takže obrovské díky patří Báře a lidem z Brandýsa a spol. za koncert v Sázavě, Pavlovi a spol za koncert v Berouně, Majkovi za efekt, no a všem kapelám a lidem za super atmosféru a pařbu (a speciálně některým za afretparty hehe).