Archiv Reportů 1.

Archiv Reportů 2.

Archiv Reportů 3.

Archiv Reportů 4.

 

CRUST FEST 2.

-Babice u Havlíčkova Brodu - 23..2. 2002-

GRIDE + SICHERHATESYSTEM + NĚMÁ BARIKÁDA + FLYING BRAINS + SPACE TO BEING + KORUPCE + DEZINFEKCE + S.P.D.

Takžeeeeee yo.. je právě tak nějak 13:00 a asi před devíti hodinkama sem se vrátil z Havlíčkobroskýho Crust Festu numero 2. Ale teď spíš k tomu jak to všechno bylo… Jelikož jsme tam hráli tak jsme byli domluvený že nějak ve čtyři nebo v pět dorazíme do Babic.. od nás ze Žamberka nakonec vyjela ve třičtvrtě na dvě dvě auta, ve zkušebně jsme naložili věci, komba a nějaký ty součástky k bicím, v Letohradě pak byly trochu zmatky a po jejich vyřešení jsme nakonec kolem 14:45 vyrazili směr Vysoké Mýto kde se k nám mělo připojit další vozidlo :o) tam jsme nakonec ani nedorazili protože všechno bylo samozřejmě jinak takže to auto se k nám připojilo někde jinde a mohli jsme vyrazit. Cesta ubíhala velmi příjemně a za hukotu Cripple bastards a podobných zvěřinek jsme nakonec před pátou dorazili k Havl. Brodu, občerstvili se na benzince a s půl hodinovým zpožděním o půl šestý přijeli do Babic kde se celej fest konal..(nutno podotknout že přes četná varování jsme v Brodě ani moc nebloudili..).
Nestihli jsme Sicherhatesystem kteří bohužel akorát odjížděli hrát ještě tuším do Napajedel takže jsme se akorát rozloučili a hurá do sálu.. Vzali jsme s sebou dvě celkem velký distra ale prostě už na ně nebylo místo takže jsme je nakonec ani nevytahovali z auta. Na sále se pohybovalo celkem dost lidí a všude viselo spousta plakátů a letáků na různý akce.. trošku jsme se zabydleli a to už začínali ladit SPACE TO BEING na který sem se taky těšil.. Výbornej set s parádním zvukem, bezvadnej odlehčenej projev a já se skvěle bavil při tom jejich trashing bordel hardcoru. Po jejich setu sem se vrhnul na distra a nechal tam opět pár korun .. nebo spíš stovek teda… Třetí hrála tuším KORUPCE.. Slyšel jsem je tady poprvý a bylo to docela oukej.. hut-nej hardcore s těžkým zvukem, naživo docela fajn ale nevím jak bych to strávil na kazetě.. DEZINFEKCE která nastoupila po nic byla jak jinak než výborná… všichni se skvěle bavili jak na pódiu tak pod ním a atmosféra byla super.. až na tu zbytečnou dýmovou clonu která mě skoro každejch dvacet minut nutila utýct nadýchat se vzduchu. I když teda venku to nebylo o moc lepší díky několika čmoudícím komínům který stály opravdu za to..Ale pozor.. nastupuje vrchol večer.. Jakub uvádí prachatickou mlátičku GRIDE a lidi začínají šílet.. Gride rozpoutali pod podiem mezi do týhle kapely celkem nepařícíma lidma orpavdu solidní pogo.. Bubenící stáli vzorně seřazení za bednama a s posvátnou uctivostí pozorovali Čerta.. Myslím že lepšího bicmena bys u nás nenašel… hráli sice jen na dvě kytary, bez basy ale přesto to byl vynikající koncert plnej energie..Od Míši sem se dozvěděl že by se snad někde po sále měly potulovat asi dva výlisky jejich split ípka s mejma holandskejma favoritama Cockroach ale bohužel jsem je nikde nesehnal. Snad příště.. po "bozích" jsme nastupovali my.. v hodně ztížený pozici haha.. ale myslím že to bylo v pohodě.. pro mě osobně jeden z nej koncertů co se týče atmosféry i zvuku, absolutně sem si to užíval.. bez stresu nervů prostě pohodička a i zbytek kapely na tom byl stejně. Dohráli jsme někdy kolem půlnoci a začali se pomaličku balit… Demarche kteří měli hrát po nás bohužel nevystoupili kvůli basákovi se který ještě nemají všechno secvičený takže mě to trochu mrzelo ale spravím si chuť už brzo.. pomalu jsme se rozloučili se všema známejma kterejch bylo opravdu požehnaně, já ještě shlídl kousek smrště zvané FLYING BRAINS no a vydali jsme se domů. Poslední SPERMIE PRO DÁŠU jsme teda neviděli ale určitě to byla parádní show protože jejich produkce je fakticky naprosto originální a zábavná....
A tak se teda konečně vyrazilo..kousek za Havlíčkovým brodem jsme celkem solidně vlítli do sněhový nadílky ale Milda naštěstí všechno ubrzdil a tak jsme jen trošku "ulítli". Domů jsme jeli skoro 4 hodiny zasněženou a pěkně uklouzanou silnicí, ale nakonec vše dobře dopadlo a dojeli jsme v pořádku.. ještě bych chtěl pozdravit naši spolujízdu, Marwa, Zorku, Spaciho a Aleše, Vodníkovi poděkovat za půjčenej bustr, Gride za kombo a Jakubovi že jsme si mohli zahrát.. Crast or dáj…

Luděk

 

*EAST SIDE ACTION 1.*

- Lukavice u Žamberka, benefit pro Fond ohrožených dětí a Antimilitaristickou iniciativu - 23.3. 2002-
NĚMÁ BARIKÁDA + WAY IN ESCAPE + FRIENDSHIP FOREVER + ACTION + SHITNOISE + DEPRESY MOUSE + SYNOVÉ KUNČIC

Jednoho listopadového dne jsme se rozhodli že uspořádáme koncertík v jednom sále který sme našli poblíž Žamberka a který je pro tyto účely naprosto ideální - velký podium, samostatná kuchyň s jídelnou, balkon na distra, samostatnej vyčep a další pomocný prostory. Z původních osmi naplánovanejch kapel nakonec týden před koncertem odřekli Crucify yourself a hodinu před akcí i Demarche kteří ještě nemají nazkoušný věci s novým basákem tak aby mohli s nima ven. Už v pátek jsme začali připravovat sál.. stoly, koberce, výčep a kuchyň aby bylo vše oukej. Vstupné jsme určili na 90,- kachen protože koncertík byl benefiční a potřebovali jsme taky pokrejt nemalý náklady. Kolem šestý hodiny už se začaly trousit první typy. Gulášek byl uvařenej, pomazánka připravená a my natěšený na skvělou akci. Lidí dorazilo zatím jen pár takže jsme odsunuli začátek až dorazí zbytek druhým vlakem. Ve chvíli kdy se tak stalo nastal první velkej problém - zasekly se dveře a nám trvalo půl hodiny než se povedlo je zprovoznit a pustit mrznoucí dovnitř. Ještě než začnu hodnotit hudební průběh akce nedá mi to abych se nevyblil na téma který mě opravdu nasralo. Místním alkopunx se zdálo příliš velký vstupný, argumentovali tím že teda radši pojedou chlastat (což stejně pak úspěšně celej večer dělali aniž bych je viděl sledovat kapely) to byla první vážná rozepře mezi náma a lidma. Nedokážu pochopit jak někdo může dojet na koncert a snažit se ojebat pořadatele na vstupným když on pak musí prodělek platit ze svýho. Takže vysvětlovat těmhle lidem jak to je a že 90 pětek za 7 kapel není zase tak moc bylo zbytečný. Co mě opravdu nasralo pak byla hláška jednoho z těchhle lidí že "když už sme museli platit vstup tak jim tady aspoň něco uděláme". Bohužel sem se to dozvěděl až dva dny po koncertu jinak by asi dotyčnej letěl. No výsledek je teda pár rozbitejch půllitrů a jedna skleněná výplň dveří. Ale co.. PANKS NOT DEAD VY VOLOVÉ ne?
V osm teda začala pžednáška o NATO kterou si připravil Ondra z ČSAF a myslim že pár lidí určitě zaujala. A začalo se konečně hrát. Nastoupilo českotřebovské smyčcové těleso haha nene SHITNOISE to rozbalili ve vší parádě. Tuhle kapelu mám fakticky koncert od koncertu radši protože jejich muzika je naprosto super. Melodický pasáže střídaj zběsilý grindový rify, do toho dva brutální zpěvy, nebo spíš chrchlání texty si musíš přešíst někde stranou.. a kytarouvej teror podpořenej masivní stěnou bicích fakticky paráda a navíc i fajn lidi. SYNOVÉ KUNČIC hráli jako druhý a viděl sem jen část jejich setu, pomalejší punkrock celkem fajn akorát trošku odprdli zvuk. Jako třetí hralí WAY IN ESCAPE a myslím že překvapili velmi mile každýho kdo je chtěl slyšet. Agresivní crust punk, žádná křeč prostě těžce do pohody muzika a mě se fakticky líbili. A následoval vrchol večera. Tepličtí ACTION. Potom co sem slyšel jejich první CD mě to moc nevzalo ale na koncertě jakoby hrála uplně jiná kapela. Kříže na rukou, rychlej melodickej a šíleně energickej hardcore kterej rozhoupal lidi v sále, bezva komunikace s publikem a naprosto stoprocentní projev.. opravdu mě tenhle koncert dostali. Naše Němábarikáda no.. myslím docela v pohodě koncert, fajn zvuk a víc co k tomu dodat? Po nás hráli FRIENDSHIP FOREVER. Na plakáty sem psal že je to emo hardcore s prvky old schoolu ale přišlo mi to spíš obráceně.. hodně mě překvapili a to dost příjemně. Bohužel sem viděl jen pár písniček. No a poslední DEPRESY MOUSE to byla zvěř.. Basa a bicí a zpěv jako když tě někdo chytí žhavejma kleštěma za koule :o))) totální úlet už jen názvy songů mě dostávaly dokolen.. myslím že měli i dost gut ohlas. No a finišovalo se.. lidi se balili a odjížděli domů a my začínali uklízet. Akce ačkoliv byla benefiční skončila naším drsný prodělekem.. cca 4000,- a ukradeným telefonem.
Ještě bych chtěl poděkovat všem lidem který nám pomohli - Zuzce a dvěma lidičkám který ráno pomohli s úklidem, lidem z Kunvaldu za podporu a pomoc, distributorům že přijeli, kapelám za skvělý výkony a hlavně lidem kteří se přijeli opravdu bavit a podpořit tuhle akci.. Díky.

 

*KONCERT PROTI PROUDU 8.*

-Kunvald - Sokolovna, 6. 4. 2002-
PLEDGE ALIANCE (Rak) + ANTIMANIAX (Rak) + EBOLA (Ger) + WARHÄTS (Ger) + ILEGALITY (SR)  +JAKSI TAKSI + RED INSECT + NĚMÁ BARIKÁDA + SHITNOISE + LYCANTHROPY + CEREBRAL TURBULENCY + HIBAKUSHA +  FREE X TOWN + INVAZE X

Koncerty proti proudu vždycky patřily k mejm nejoblíbenějším akcím a tak jsem se samozřejmě hrozně těšil i na tenhle už osmej zásek. Matěj si pro tentokrát vybral sálek v rodným Kunvaldě a to sál opravdu parádní. Protože jsme měli přivýzt aparát tak jsme vyrazili s Mildou už ve dvě, ve zkušebně nabrali všechny potřebný věci, bicí a komba a vyrazili do Kunvaldu.
Nutno říct že na to jakej celej týden panovalo pěkný počasí tenhle víkend si na nás šeredně zgustlo protože napadlo několik čísel sněhu, na duben docela podivuhodnej úkaz. Do Kunvaldu jsme dorazili, prohodili pár slov s Matějem, vyndali z aut věci, rozložili bicí a tak a ještě jsme odjeli domů se trochu připravit. První malá komplikace nastala že nás nemohl Marw odvýzt na půl pátou až do Kunvaldu ale hodil nás aspoň na autobus takže jsme se pohodlně dostali až na místo určení. Sálek už byl zaplněnej, sice mi bylo už od pohledu jasný že přišlo na poměry "proti proudů" dost málo lidí ale bylo teprve pět a všechno bylo před náma.
Pozdravili jsme se se známejma kterých bylo opravdu požehnaně a začali obhlížet distra nebo jen tak vykecávat s lidma a mezitím se na podiu ladili přerovští sXe punkeři FREE X TOWN. Už jsem je slyšel a tak jsem se docela těšil na jejich nakopávající anarchopunk s docela radikálníma textama. Fuťa oznámil že je to jejich poslední koncert což je opravdu škoda protože si myslím že se kluci skvěle vyhráli a byla by to paráda pokračovat. A začalo se hrát. Mezi válama nechyběly dlouhý proslovy k tématům na který se písničky vztahovaly a atmosféra byla super. Po FXT nastoupila INVAZE X, vlastně lidi z Free X town se trošku promíchali za nástrojema a basy se chopil Houdy a jelo se ve stejným duchu, opět radikální proslovy i texty, no chvilkama sem se usmíval, věci jako "Žádnou válku-jenom třídní válku" už beru trošku s rezervou ale budiž, muzika to byla fakt dobrá. Chvílema se hrálo v kuklách a respirátorech, nechyběla řehtačka o cover od NB haha.. sice brutálně zkrácenej ale přece. Po Invazi se začali chystat SHITNOISE a ty jsem si taky vychutnával. Vlastně je vidím teď hodně často a navíc to jsou kamarádi a jejich muzika mě fakt bere. Nutno taky říct že celej koncert byl podpořenej hodně dobrým zvukem. SHITNOISE odehráli svůj klasickej set zběsilýho grindcrustu s uchroptěnejma vokálama a lidi se opět bavili. Pak nějak sem pokecal z Havranem o situaci v Demarche no ale už se opravdu těším na naše společný mejdlo v Pardubicích.. sakra dyk sem je neslyšel snad přes půl roku. Následující grindovou drtičku LYCANTHROPY jsem si vychutnal jen tak napůl protože jsem zabředl do rozhovorů a prohlížení dister (no a taky samozřejmě utrácení a to dost nehoráznýmu), ale byli hodně v pohodě..
Tak a do týhle chvíle všechno šlapalo podle rozpisu kapel takže první čtyři bandy mám jistě v pořadí, tím dalším už nebudu tak stroprocentně jistej. Ale po Lycanthropech nastoupili ANTIMANIAX z Rakouska.. a tahle kapela myslím dostala nejen mě ale i zbytek sálu, jednoznačně vrchol večera. Perfektní našlapanej a neuvěřitelně energickej ska core, zpěvák lítal z jednoho konce podia na druhej, skákal do lidí, kytarista hopsal jak pominutej, vynikající komunikace s publikem, nechali si proslovy před písněma překládat do češtiny aby jim lidi rozumněli a byla to fakt paráda až mi bylo líto že skončili, pravdu úžasná šou. A super byl zpěvák surfující nad hlavama lidí na pouzdru od kytary :o). potom se trošku obměnila sestava, vlastně na podiu zůstal basák a nastoupila další silně politická rakouská kapela PLEDGE ALIANCE. Jejich muzika mě zase dostala, energickej hardcore s troškou metalu, opět vynikající komunikace s lidma, řádění zpěváka a no prostě nevím co k tomu říct tyhle kapely určitě musíte vidět naživo protože to je zážitek na kterej se jen tak nezapomíná a hlavně se budete báječně bavit. Opět překlady komentářů do češtiny, výzva lidem k protestům proti zasedání NATO v Praze, podpora veganství, lidských práv, prostě HARDCORE.. Po rakušácích nastoupili ILEGALITY. Co říct. Slovenskej punk jak noha, určitě momentálně jedna z nej slovenskejch punkovejch kapel, zpěvák dřív působil v Ostrov P a Do Not X-Ray, zahráli hodně známejch věcí ale i nějaký novinky ale musím řict že naživo se mě tahle kapela vždycky líbila daleko víc než na kazetě. JAKSI TAKSI přijeli docela na čas a tak se skoro hnedka začli chystat. Tohle byl první koncert na kterým sem je viděl s jejich staronovým kytaristou a musím říct že se mě to opravdu líbilo.. Opět výborný nasazení a proslovy mezi songama, zahráli hodně věcí z nový kazetky ale i starý osvědčený klasiky, prostě výbornej punkrock. Pak si nejsem jistej ale myslím že nastoupila německá EBOLA…ha no myslím že už byli trochu vykropení stejně jako krajani WARHÄTS a trošku to bylo znát ale stejně to bylo moc fajn.. Říznej crust s agresivním dívčím řevem, opět nějaký řeči mezi písněma ale co naplat před rokem když jsem je viděl se mi líbili víc. Další bandou byli opět němci a to WARHÄTS - bubeník u Autoritär a Eboly tady v tý bandě hraje na kytáru, na bicí nastoupil maník s čírem, basy se chopily dready a už se jelo, opět crust, sice trošku pomalejší než EBOLA ale opět docela dost do pohody, no už jsem to nevnímal tak jak bych chtěl přece jen tolik výbornejch kapel je docela záhul a já chtěl slyšet fakt všechny. HIBAKUSHA hrála taky moc fajn ale změnu stylu jim jen tak nezapomenu přece jen jejich dřívější muzika se mě líbila víc, fakt sorry ale neviděl jsem je celý.. Zato CEREBRAL TURBULENCY sem si ujít nenechal. Tahle kapela už tu patří docela ke stálicím, hraje u nás dosti často a dokáže natáhnout a rozhejbat lidi. Viděl jsem je snad už tisíckrát a tak vlastně pořádně nevim co napsat. Prostě byli moc fajn jako vždycky :o)) A pak RED INSECT. Kámoš mě varoval že naživo je to super, opravdu bylo. Nic na tom nezměnilo to že zpěvák skoro nemohl mluvit a tak odehráli jen pár písniček, navíc taky (bylo už po půl čtvrtý ráno) spousta lidí odjelo autobusem do Žamberka takže kluci neměli takovou podporu jakou myslím že by si rozhodně zasloužili. Každopádně v červnu k nám zavítají ještě jednou tak doufám že si to lidi nenecháte ujít. A poslední kapela naše NĚMÁ BARIKÁDA. Byli jsme opravdu už dost utahaný, Alešovi navíc nebylo dobře takže odjel domů a tak jsme asi ve čtyři nastoupili ve dvou kytarách a bicích a dvou řevech. Zvuk sme si už ani nedělali moc dobrej aby sme si s ním vyhráli ale nakonec to byla docela dobrá pařba.. i pár lidí dokonce pod podiem zůstalo :o) Následovala cesta domů, měli sme strach z policajtů kterejch bylo celej večer všude plno a vesnice připomínala manévry.. Antony, hlídky stavěly přijíždějící auta s trapnejma "všechokontrolama" no myslím že tohle nemá smysl komentovat, každej si udělal obrázek sám. Každopádně takhle pozdě se jim už asi nechtělo mrznout venku takže jsme dojeli bez problémů.
Koncert byl opravdu moc vydařenej a pro mě to byl fakticky skvělej den a noc který sem si maximálně užil.. Škoda Vám,, kteří jste nepřijeli.

 

*CRUSTOVEJ BOBR*

-Pardubice - U Bobra, 5.5. 2002 - neděle-
NĚMÁ BARIKÁDA + MASS GENOCIDE PROCESS + DEMARCHE +  SPACE TO BEING

Jelikož v Pardubicích jsme nikdy nehráli tak jsme se samosebou hodně těšili na tohohle crustovýho Bobra jak to Havran nazval. Jako vždycky bylo celej víkend nádherně ale v hodinu našeho odjezdu se prostě zbláznilo počasí a začalo šíleně pršet. Na Mildu jsme tudíž nečekali na obyvklém místě ale schovaní pod stříškou paneláku a jakmile jsme ho viděli přijíždět vyrazili jsme co možná nejrychlejc k autu, naskládat věci, uvelebit se a huráá do Perníkova v sestavě Milda, Zorka, Já, Válec a Speedy.. Aleš se měl dopravit vláčkem motoráčkem někdy kolem osmý přímo tam. Měli jsme poměrně dobrej čas a cesta ubíhala fajn za hluku Haemorrhage a Lies and Distrust který sme stihli dvakrát sjet a o kterejch jsem ani nedoufal že mi je Speedy kdy vrátí.. Bobra jsme našli celkem snadno a tak jsme ho přejeli jenom jednou. Vevnitř už byly všechny tři kapely to znamená Space to Being a Mass genocide proces kteří tu hráli vrámci svého tour a okovaní, onášivkovaní, obodlinovaní a číratí crusties Demarche. Měli jsme hrát první ale času bylo habakuk tak jsme dali pivko a poseděli a pokecali s Demarche a čas plynul a plynul a najednou bylo skoro osm, takže sme šli do sálku, vybalili nástroje, ladili a přestavovali, dělali zvuk a machrovali abychom mohli konečně kolem půl devátý vybalit Tři stupně zběsilosti. ¨myslím že jsme odehráli docela dobrej set i soudě podle ohlasů těch několika málo lidí kteří přišli tuhle akci podpořit.
Odehráli jsme 14 válů včetně coveru Lies and Distrust a Negative Approach a zpocenej sem byl až..no to tady nebudu rozebírat.. Zvuk byl celkem ok i když se hrálo jen na komba no já myslím že se to dalo jak to viděli ostatní to nevím.. po nás nastupovali Mass genocide process ze Švédska.. teda co to kecám z Napajedelska kteří tu hráli v rámci Hell on Earth tour. Byl jsem hodně zvědavej a natěšenej už proto že tuhle kapelu tvořej lidi z Ill/Society a Hymn of Dead nation.. a byla to fakt paráda… perfektní crust s perfektníma nápadama a vokálem… cover Skit-system kterej mě dostal a dokonalá šou, při který se bavili jak lidi v sále tak myslím že i kluci sami.. Po jejich setu jsem začal omrkávat distra co tu byly a zamluvil si pár věcí do svého zvjěřynce a zaujal místo v předních řadách to když se chystali domácí Demarche.. jooo jejich první koncert po dlouhý době s novým basákem,. Jelikož od nich odešel druhej zpěvák tak se Havran musel chopit obou hlasovejch poloh (chudáci jeho hlasivky) a peklo za-čalo. Čezi do toho třískal hlava nehlava, hutný rify lítaly z repráků a Havran řádil jak šílenej prostě tottal Disrupt-crustmangelas fuck a byl sem naprosto odvařenej protože tohle byla fakt síla a vůbec jsem to nečekal.. dohráli docela brzo a přidali ještě Ochránce režimu ale fakt bych si je nechal líbit klidně dýl.. Havran říkal že by snad měli vydat split kazetu s pražskejma Ginungagap a to se opravdu těším až je budu sjíždět i doma:o))) Boskovičtí Space to Being nastoupili taktéž se změněnou sestavou a to z pepou z Doom´s day za mikrofonem. Chvilku zvukovka a už se jelo. Vynikající thrashcore, lidi si to pět užívali, za mikrofonem se vlastně střídal Pepa s bývalým vokalistou Ondrou a jeden vál si zazpíval i Kuba z Mass genocide process. Nechyběly samosebou co-very Infest a Charles Bronson a hitovka TO kterou svůj set zakončili.. a pak samosebou ještě přídavek..
Myslím že jako koncert to byla naprosto podařená akce, škoda jen že na sále bylo (aspoň myslim) víc lidí z kapel než ostatních návštěvníků. Angličtí Bomb blast men nakonec nedojeli takže celá režije večera se vlastně táhla v tomhle marasťáckým duchu. My jsme hnedle po Space to Being pozdravili všechny známý (loučení nám dycky trvá strašně dlouho) a vydali se - opět v dešti domů. Aleš se Zorkou nás opustili už během koncertu a odjeli do Pardubic kamsi na kolej takže jsme zpátky jeli jen čtyři.. Dom sme dovalili asi kolem čtvrt na dvě ráno a hurá do hajan..
No a nakonec díky Otovi že sme si mohli zahrát, všem třem kapelám za skvělý výkony a pařbu a pokec a tak vů-bec a lidem co přišli za to že tam byli..

 

*SHITNIGHT FEST 2.*

-Lukavice - Sokolovna, 15. 6. 2002 - sobota-
NĚMÁ BARIKÁDA + BIZZARE EMBALMING + DEMARCHE +  SHITNOISE + LAMPA č. 29 + GARDEN IS OPEN +  SICHERHATESYSTEM +  WAY IN ESCAPE + NOBODY´S HEROES

Právě jsem se vyhrabal z pelechu a tak Vám hezky zčerstva popíšu zvěřinu která se udála ve včerejším odpoledni, večeru a noci a to druhou část festu SHITNIGHT. Takže tahle "Zasraná noc" měla paradoxně začít už v pět hodin odpoledne ale kdo trochu ví jak je to u nás s návštěvností na koncertech přistupoval k tomu asi s hodně chladnou hlavou. Jelikož se mě nechtěla tahat kytara a všechny věcičky pěšky tak jsem zase jednou vytáhl auto a vyrazil do Lukavice kolmo. Tam už byli lidi kolem Shitnoise + zvukař a všechno se pečlivě připravovalo. Hrálo se nikoli ve velkým sálu ale pouze dole ve výčepu což se nakonec ukázalo vzhledem k počtu lidí jako nejlepší řešení, ušetřilo se za nájem a těch 30 platících se sem naprosto bez problému vešlo a vypadalo to i tak trochu zaplněnější. No každopádně jsem na místě sebral Speedyho a odjeli sme se nadlabat do Letohradu kde sme naložili ještě Aleše s Helčou a tím pádem přivezli zpátky prvního platícího diváka.. na místě už byli i Demarche takže jsme hodili řeč a já pak s Havranem eště odjel do Helvíkovic pro Mildu no a byli jsme skoro komplet až na Válce.
Lidí bylo pořád málo a tak se vlastní začátek akce posunul až na osmou hodinu kdy venku na terase začla přednáška o anarchismu a mýtech který o něm ve společnosti panujou která byla docela fajn ale krátká a bez větší následný odezvy což byla trošku škoda.. zato vedle na sálku už se chystala první kapela kterou byli černovírští LAMPA č.29 kteří byli avizovaní jako "ganjarhytm". V týhle kapele hraje člověk z ex-Dušanovýho snu ale muzika lampy byla daleko lepší, melodickej rytmickej punkrock na začátek jako docela fajn popíchnutí. Následovali GARDEN IS OPEN - tahle muzika ač sem stylově vůbec nezapadala se mě docela líbila, bylo to trošku šmrnclý jazzem, rockem a prostě taková alternativka i když na lidi mohla působit spíš jako trošku uspávadlo protože všichni byli přece jen natěšení na trochu toho bordelu.
No ale po otevřený zahradě se začli chystat WAY IN ESCAPE z Rychnova nad Kněžnou. Tihle tři maníci valej koncert od koncertu lepší a našlapanější mince punk s uhuhlaným vokálem ale mě se fakt líběj, vyhrávají se čím dál líp a už jsou myslím i v podvědomí lidí zapsaný docela dobře.. po jejich krátkým setu nastoupili SICHERHATESYSTEM se svým zběsilým folkpunkem jak tomu řikaj. Během svýho vystoupení zahráli pár písniček který jsem ještě neslyšel a zároveň se rozloučili s hiterm Volte!. Jejich muzika je plná nápadů a to hodně dobrejch takže Tě opravdu nebude nudit. Lidi byli sice ještě trošku opaření ale přece jen se na Mišovu výzvu přesunuli blíž ke kapele. A následovali perníkáři z Demarche. Nutno eště podotknout že všechny kapely měly naprosto skvělej zvuk za což patří velkej dík zvukaři.. Demarche měli perfektní hutnej sound a předvedli vystoupení kerý mě totálně dostalo. Havran předváděl se svým hlasem neskutečný kousky a prostě jim to opravdu šlapalo.. fakt si nemužu wodpustit přirovnání k Disrupt v českým kabátě.. jejich muzika má šmrnc a tak a šlapalo jim to jak prase a krom toho že se mi tou hudbou totálně strefujou do vkusu tak je mam hodně rád i jako lidi. Total marast haaha. Po Demarche nastoupila naše smečka… přestavení bicích doleva, přidání jednoho kytarovýho komba, krátká zvukovka a mohlo se začít.. docela jsme si to užívali i když Milda bubnoval trochu pomalejc než jinak ale co pak říkali lidi byl to prej stejně masakr. Vrzli jsme si novej cover Haemorrhage kterej sme sice trochu zkazili ale slavil i tak úspěch no a celej set zakončili Negativama při kterejch sem se totálně rozpustil. Naštěstí sem se měl do čeho převlíknout takže to nebylo tak hrozný.
Je z toho celýho kazeta takže se snad objeví něco i v mp trojkách. Po našem heroickém výkonu jsem se šel na terasu posilnit kofolou (jo řidič ten tvrdej chleba má) a konečně v klidu pokecat s demarchema…když odjížděli bolela mě huba od smíchu jak už dlouho ne.. vedle mezitím vesele vrzali grindeři BIZZARE EMBALMING, shlídnul sem pár songů, docela paráda, šlapající bicí ale neměl sem na ně už moc sil no.. ale zato následující NOBODY´s HEROES sem si vychutnal až do sladkýho konce. Tohle byl myslim jejich teprve třetí koncert a první kterej sem viděl a jednoznačně mě dostali. Tohle jsem opravdu nečekal, našlapanej a technicky výborně zahrajen old school s coverama In spite Of a Integrity na dva štěkavý zpěvy. Škoda že moc lidí už nepařilo protože i když hráli kolem druhý ráno mělo jejich vystoupení fakt šťávu a další koncert si určitě nenechám ujít. Poslední hráli SHITNOISE který jsem ale slyšel jen asi tři písničky ale byl to jak jinak než skvělej grind nášup na závěr. Končilo se kolem asi čtvrtý hodiny ranní takže nikomu moc nevadilo že nedojeli Není uniku a 1000 let od ráje. Na akci se sešlo asi 30 platících většinou všechno staří známí takže atmosféra byla téměř rodinná. Suma sumárum akce se povedla a mě se líbila.. jen těch hlaviček mohlo bejt víc…

 

*BIRTHDAY PARTY*

-Budiměřice u Nymburka, 21. 8. 2002 - středa-
MAMINKA + INKOGRUENCE + NĚMÁ BARIKÁDA

Jo o tomhle koncertě jsme dlouho nevěděli jestli vůbec bude nebo jo, pak jsem se nějak dozvěděl že tam hrajou i Demarche (teda měli tam hrát ale nemohli) no takže sháněčka lítačka a nakonec to teda klaplo a termín vyšel na středu. Ze Žamberka jsme vyrazili jen ve třech, já, Milda a Speedy, ve zkušebně nabrali věci a valili.. Po cestě jsme ještě vzali jednu milou stopařku a docela dobře se v autě bavili (hlavně teda Speedyho hláškám.. haha). Wálec s Alešem měli dojet vlakem z Prahy a měli nás navigovat. Do Budiměřic jsme trefili celkem snadno a celkem snadno jsme našli i fotbalový hřiště kde se hrálo.. Hrálo se bez zvučení, čistě jen přes komba a hrálo se venku což bylo super, žádný podium prostě hned mezi lidma. Ha moje překvapení nabylo když sem zahlídl Havrana a lidi z Mechova takže jsme hned pokecali..Jo a pohled na očírovaný pankáče s pulitrama v ruce jak se honěj za merunou byl fakt úchvatnej. Jo to vlastně už hrála první kapela, někdo říkal že se jmenujou Maminka. Takovej metal bez zpěvu a bez basy jen na dvě kytary a bicí, docela dobrej, mno fakt se mě to líbilo.. Pokecával jsem s pár lidma co dojeli a který sem znal a postupně se seznamoval s těma dalšíma.. po Mamince hráli místní Inkogruence - jo jejich první koncert, mikrofonu se chopila mařka která měla fakt vynikající ječák a spustili… kurnik musim říct že bubeník měl fakt výdrž a ty jejich fastcore sypačky pobavili asi každýho.. chce to už jen se trochu vyhrát a byl by to masakr jak prase. Jo ale po nich už sme se začali chystat my.. , krátká zvukovka, dali jsme si jeden vál na zahřátí a ejhle, někdo nás vypnul z elektriky.. majitel hospody podlehl výhružkám o příjezdu policie a kontrolování nezletilejch jestli nepožili alkohol a nic nepomohlo ani vysvětlování že před desátou policajti nemaj žádnou šanci a pokud ho nechytěj za ruku jak někomu nalejvá taky si nepomůžou. Lidi začali bejt nervózní a dělat trochu bugr, nakonec asi po dvaceti minutách hospodskýho ukecali a tak jsme si přece jen 40 minut zahráli.. A můžu říct že totálně nejlepší koncert co sem zažil… Valil jsem přes mikrofon improvizovaně přivázanej ke sloupu i se stojánkem, lidi pařili tak jako ještě nikde a poslední cover od Negative Approach sem dozpívával na zemi pod hromádkou lidí a na sucho jelikož mikrofon se nějakým záhadným způsobem vypojil z bedny (asi byla krátká šňůra bo co). Myslím že jsme se bavili jak my tak i lidi a hlavně přeskočila ta správná zpětná vazba..Škoda že jsme museli hned po koncertě odjet protože druhej den nás čekala šichta a vstávání do roboty… ale celou cestu sme nemluvili wo ničem jiným jojo.. Poděbrady ruls..