Archiv Reportů 1.

Archiv Reportů 2.

Archiv Reportů 3.

Archiv Reportů 4.

 

*AGAINST TREND FEST NO. 5.*

-10. 5. 2003 - Příbram, Junior klub, benefit pro A-Kontra-
OHLAŠOVNA POŽÁRU + NĚMÁ BARIKÁDA + RABBIES + SOUKROMEJ POZEMEK + RED INSECT + THALIDOMIDE …

Je sobota dopoledne a naše plně naložený auto vyráží na západ Čech v obsazení Luďa, Milda a Speedy. Byli jsme lidma ze Soukromýho pozemku pozvaní zahrát na pátým pokračování festivalu Against trend fest.
A jelikož náš poslední koncert v těchto končinách proběhl naprosto skvěle tak jsme se samosebou hodně těšili. Cesta probíhala v maximální pohodě, sice jsme v Praze nenajeli na dálnici a tak jsme až k Dobříši bloudili po okreskách ale i tak jsme nakonec do Příbrami dorazili dvě hodiny před plánovaným začátkem akce kterej byl stanoven na 18:00. na náměstí jsme dali večeři a zeptali se místních na cestu do klubu. Junior klub jsme našli celkem snadno a hned se nám tohle místo zalíbilo. Baráček s hospodou v parku, daleko od lidí kteří by si mohli na cokoliv stěžovat, perfektní a ideální místo pro takovejhle klub, obrovský plus. Ihned jsme se aklimatizovali, dokoukávali náš hokejový souboj o třetí místo a kecali se známejma tvářema. Do klubu se mezitím scházelo množství čír nejrůznějších tvarů a odstínů. Během dvou hodin dorazil i zbytek kapely a začla se chystat první smečka večera, místní OHLAŠOVNA POŽÁRU kteří zahrálí místo nedorazivších Anthropoid.udělali si opravdu perfektní zvuk, výbornej aparát by snad ani špatnej zvuk nedovolil a vše ještě jistil zvukař. Kluci hráli docela dlouho a na to že byli první kapelou festu se strhlo i nějaký to pogo. Hráli docela dobrej punk s klaiskejma punx textama a muzika to byla pro pogo jako stvořená. Já jsme viděl bohužel jen část vystoupení protože jsme hráli jako druzí a tak jsme se museli přichystat. Aleš si musel od Pavla z pozemků vypůjčit basu protože mu praskla struna a tak když požár dohořel začli jsme se chystat. Zvukovka proběhla rychle napoprvé a mohli jsme spustit.
Po prvních dvou válech bylo jasný že tohle bude jeden z velice povedenejch koncertíků protože pod podiem se zvedl docela solidní kotel a sem tam si někdo i skočil dolů. Bylo vidět že lidi mají díky kazetě písničky už docela zažitý a tak se nám hrálo hodně dobře. Alešovi opět praskla basová struna takže jsme v pauze na ladění střihli Zehn siebzehn fünfzig což pankáči kvitovali potleskem a Pod dohledem. Byli jsme vyflusaní jak dlouho ne a odehráli jsme hromadu věcí. Na závěr si lidi vykřičeli covery Lies and Distrust a Negative Approach takže jsme odehráli a byli rádi že můžeme na čerstvý vzduch a do suchýho oblečení. Po nás nastoupili RABBIES který jsem teda neviděl neb jsme seděl u distra a užíval si studeného moku a suchýho trika. To co ke mně dolehlo mě ale moc nenadchlo. Ná následující Soukromej pozemek jsme se docela těšil protože jsem je už párkrát viděl a byl jsem zvědavej jestli se ještě zlepšili. A vono jo.
Bylo znát že jsou víc vyhranější, zahráli s novým kytaristou a zpěvákem a byl to fakt parádní koncert. Punk jak noha, opět pogo a mezi válama který sem neznal jsem rozpoznal i jejich straší klasický pecky. No a a jako pátí se vydápali na podium naši rakovničtí kamarádi RED INSECT. Parfa si před akcí stěžoval že budou muset odjet brzy protože v rakovníku hrozila bitka s nazis tak chtěli pomoct. Opět krátká zvukovka a pak to co zná každej správnej punk :o)) nekompromisní nářez, stoprocentní nasazení, ještě jsem neviděl jedinej jejich slabej koncert. Zahráli všechny klasický vypalovačky a sklidili zaslouženej aplaus. Anti nazi song Postav se proti zazněl hned dvakrát. Tomuhle říkám punk us fuck. Původně jsme chtěli jet po Red insect domů ale nakonec jsme ještě vydrželi na THALIDOMIDE. A udělali jsme moc dobře. Viděl jsem tuhle kapelu asi před pěti lety a jejich koncert se mi už tenkrát dost líbil ale tohle předčilo moje očekávání a pro mě osobní to bylo nejlepší vystoupení večera. Ač ochuzeni o druhou kytaru zahráli rychle, krátce a melodicky. Perfektní hardocre, vynikající vokály, skvělá šou a když vystřihli cover od Anti-flag byl jsem jejich :o)))))) . Ale pak už opravdu šup domů, respektive do Milína kde jsme spali. Celá akce byla naprosto perfektní jak atmosférou tak i kapelama a těším se zase někdy do příbrami. Velkej díky patří Petrovi a lidem ze Soukromýho pozemku za pozvání a Verče za nocleh.

 

*KUNČICKÝ KRAVÁL 3.*

-08. 08. 2003 - Letohrad - Kunčice, od 16:00-
NAKOPNU TĚ BRUCE LEE + PROMÍTACÍ KABINA + HIBAKUSHA + ABRUPTLY DISSECTION + NĚMÁ BARIKÁDA + KOHOUT PLAŠÍ SMRT + TASS + TOTÁLNÍ NASAZENÍ + THE KLEMONE´S + P.V.A. + AQVA SILENTIA

Opět a zase skoro přesně po roce se v Kunčicích na fotbalovém hřišti konal už třetí díl festivalu Kunčický Kravál. S naší výpravou tzn. Já, brácha se svým kamarádem a Štěpán se svým distrem jsme vyrazili už o půl čtvrtý na místo festivalu. Obsazení kapel slibovalo zajímavou a dobrou podívanou nehledě k tomu že oba dva předchozí ročníky byly super akcí a tak jsem si mohl trochu zpravit chuť po té co jsem se nedostal na Antifest a i když jsem prý teda o nic nepřišel. Na hřišti už bylo několik desítek lidí a podle dalších kteří se sem trousili to slibovalo poměrně slušnou návštěvnost. Vybalili jsme distro, zaparkovali auto a začali pokecávat se starýma známýma. Hrát se klasicky začalo asi s dvouhodinovým zpožděním až kolem šestý hodiny. A jako první na to šli NAKOPNU TĚ BRUCE LEE. Tuhle kapelu jsem tu viděl i před rokem a jsou čím dál lepší, hodně pohodovej a dost kytarovej punk rock, a měli opravdu povedenej zvuk. Druhá kapela - místní PROMÍTACÍ KABINA mě zase tolik nenadchla. Je vidět že do toho jdou kluci s vervou ale chtělo by to ještě se krapet vyhrát.
Následující HIBAKUSHA ale byla o něčem úplně jiném. Perfektní náklep, sice si pár lidí stěžovalo že nehráli starý songy ale co.. naživo mě tahle kapela strašně baví a coverem Disrupt kterej na konci vystřihli mě docela dostali. Jelikož jejich krajané Cerebral Turbulency z personálních důvodů nedorazili vystoupila po Hibakushe narychlo sehnaná náhrada, kapela našeho basáka ABRUPTLY DISSECTION. A jak už název napovídá bylo to to nejbrutálnější co tu tenhle večer hrálo. Chirurgický roušky, řeznický zástěry a plivání krve - gore gore gore. Perfektní náklep, zabijáckej bubeník a myslím že spousta lidí na ně čuměla s otevřenou pusou. Pak jsme šli na řadu my (NĚMÁ BARIKÁDA) a musím říct že sem byl docela překvapenej ohlasem a reakcema lidí. Na to že jsme tu dost dlouho v okolí nehráli jsme měli výbornej ohlas, odehráli sme 12 základních válů včetně coverů Mindlock a Mob 47 a nakonec jsme ještě přidávali Haemorrhage a Negative Approach a úplně nakonec i Revoluci bez emocí. Nebýt toho že chvílema vypadávalo kytarový kombo a Wálcovi texty byl to super koncert.
Po nás vylezli na podium liberečtí punx KOHOUT PLAŠÍ SMRT - pokud jste ještě neslyšeli jejich novinku "Samý nový věci" jak říkal Krtek na starý dema můžete zapomenout protože Kohouti dneska hrajou pěkně ostrej a svižnej punk a to se mi fakt líbí. Bohužel jsem ale celej jejich koncert prokecal takže jsem z něj vnímal jen útržky. Pak se mi trošku prohodily kapely takže nevím jestli následovali Tass nebo Totální Nasazení ale začnu TASSem. Dlouho jsem je neviděl a opět mě nezklamali. Zahráli snad všechny klasický pecky který se od nich očekávaly (Zelená, Cannabis, Punkový boty, Dívčina) a sklidili zaslouženej ohlas. Následující TOTÁLNÍ NASAZENÍ posílený o druhýho kytaristu opět potvrdili že právem zaujímaj jedno z čelních míst v punkrockový scéně. Každej je určitě viděl už nespočetkrát takže nevím co víc k nim dodat. THE KLEMONE´S byli jedinou zahraniční kapelou tohohle festivalu a moc mě nevzali, jejich pojetí punkrocku mě nebere takže sorry. Ale opět vrchol večera (jako každý rok) pro mě byli P.V.A. Jeden z jejich posledních koncertů, vynikající zvuk, vynikající songy, hnedle jsem si koupil jejich nový Cdčko a teď je sobota poledne a už ho mám několikrát poslechnutý dokola. Škoda přeškoda že tahle vynikající kapela končí. Tuhle jejich poslední placku vřele doporučuju. Jelikož už bylo dost pozdě rozhodli jsme se odjet takže poslední kapelu AQVA SILENTIA jsme nestihli tak jsme aspoň trochu pokecali.
Shrnuto podtrženo kluci kteří tenhle festík pořádají to zmákli opět na výbornou a můžou s klidným svědomím usínat na Vavřínech. Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a to vynikající Matějovo vegetariánský žrádýlko… No a my jsme nasedli do auta, odjeli ještě na statek vyložil Štěpána a Distro a pak hurá domů.. Takže zdravice a děkovačka pořadatelům, Džimovi, Krtkovi a Kohoutům a všem kteří se přišli bavit a nedělali bordel.

 

 

*KOVI BIRTHDAY PARTY*

-26.9. - Pátek - Liberec - hospoda U Nováků-

ALCO-COMA + INKOGRUENCE + NĚMÁ BARIKÁDA + NESOUČÁST STROJE

 *KONCERT PROTI PROUDU 10.*

-27.9. - Sobota - Kunvald - Sokolovna-
NESOUČÁST STROJE + FRIENDSHIP FOREVER + NĚMÁ BARIKÁDA + SEE YOU IN HELL + CONFUSIONE (ITA) + GRIDE + DREAD 101 + SAME OR DIFFERENT + MOBILITY OF DEBILITY

Takže tenhle reportík pojmu jako report takovýho zajímavého minipiditurné který jsme s kapelou absolvovali, prachsprostě a jednoduše řečeno obyčejný dva koncerty během dvou dnů. První z koncertů se konal v Liberci. Do Liberce na koncert nás pozval Kovi, kterej nám vydával kazetu a jelikož je to človíček kterého máme rádi tak proč ho nepřijet podpořit, navíc když to byla jeho narozeninová akce :o).
Vlastně co se barikády týče tak koncert probíhal zhruba v tom duchu "když se má něco zesrat, zesere se to kompletně všechno". Během týdne jsme sháněli auto abychom se vůbec mohli do Liberce nějak dopravit.. Vše zachránila škodovka Mildových rodičů a naše skvadra se tak mohla v pátek odpoledne rozdělená na dvě poloviny vydat do Liberce. Milda s Wálcem a Markem - kameramanem jeli autem a já s Alešem jsme měli spicha o půl šesté v Praze, odkud jsme chtěli jet autobusem což se nakonec neukázalo jako nejšťastnější nápad, neboť jsme se dostali až do třetího autobusu o hodinu později než jsme chtěli jet (onu hodinu jsme vyplnili plkáním při pivu) a všechno korunovala nějaká pipina v autobuse která nám zasedla místa i přes naše místenky a cítila se těžce dotčená když jsme ji požádali o vysvětlení. Po hodině jízdy jsme dorazili do Liberce a začali jsme se řídit plakátem a hledat autobusovou stanici. To se nám nepovedlo a tak jsme se svezli s ochotným řidičem tramvaje na nejbližší bus, kterej jel kupodivu přesně do stanice kde jsme měli vystoupit. Od tamtud následovala štreka přes silnici do kopce a po nějaké době jsme našli hospodu U Nováků kde se akce měla konat. Vevnitř už bylo docela dost lidí, zbytek kapely i Inkogruence takže jsme opět dali pivo, uvelebili se, nasávali atmosféru, kecali s lidma a tak vůbec, těžkej veget. Rozhodilo se pořadí kapel - na nás vyšla trojka a tak jsme šli ještě před první kapelou prohnat panáčky na fotbalovým stole a někteří z nás i žaludky vynikajícím guláškem. Jako první měli ten večer vystoupit místní experti ALCO - COMA - zdravim Docenta a zbytek :o). Měli nového zpěváka, starou (mladou) zpěvačku, dvě kytary, basu a bicí a zahráli perfektní, hudebně dost dobře zmáknutej hardcore metal :o) Zpěvákův hlas mě dost dostal a působil naprosto úžasně v kontrastu s tím melodickým dívčím zpěvem. Na první kapelu nikdy nikdo nepaří, a tady se to zlomilo až při poslední písničce, perfektně zrychlenýmu a zprasenýmu coveru od Olympicu "Když Ti svítí zelená". No takže jsem konečně taky viděl kapelu o který jsem dlouho jen slýchal :o) a zklamanej jsem rozhodně nebyl. Jako druzí na to vlítli poděbraďáci INKOGRUENCE. Pominu-li že jsou to naši dobří kámoši a to samo o sobě je důvod k pochlebování :o), musím naprosto objektivně napsat že jejich koncert mě málem ZABIL. Přibrali druhou kytaru, neuvěřitelně se vyhráli a Zdíša zpívala takovým způsobem že sem chvilkami hledal druhého zpěváka. Lidi začali zvěřit a i já vydržel od začátku až do konce.. totální brutal prasopal, napadli mě Hellnation s ženským řevem, no prostě totální odvaz.. jestli tuhle bandu někde uvidíte hrát určitě na ně zajděte. No ehm a pak teda my - NĚMÁ BARIKÁDA (kdyby někdo nevěděl). A jak říkám mohlo to začít.. během prvních dvou písniček začalo vypadávat kytarový kombo takže to způsobilo takový zajimavý stěny, ale moje citlivé uši na takovýhle experimenty nejsou zvyklý a tak jsem se přepojil do druhého komba, který ovšem bylo na druhý straně pódia a jelikož nebyly odposlechy slyšel jsem velký…jo přesně to. Alešovi pro změnu došla baterka v baskytaře a ta si nějak nemohla zvyknout na jakoukoliv jinou baterku takže nakonec musel odehrát s půjčenou basou. Náš set tím pádem vypadal asi tak že 2 písničky, vyděšený výrazy, kroucení se šňůrama, přepojování a výměny baterky, další 3 písničky, vyděšený výrazy, kroucení se šňůrama, přepojování a výměny baterky atd.. Ale i přesto jsme myslím měli docela úspěch a lidi se rozhejbali takže jsme nakonec ještě přidali i cover Negative approach - díky. A spekl díky Zdíše která si s náma zařvala cover Mindlock. Po nás nastoupili hořovičtí NESOUČÁST STROJE a opět potvrdili svou pověst aktivního šou :o), skoky, salta, přemety a do toho všeho opět šílenej power violence prasopal, užívali si to myslím jak nesoučástky tak i lidi (zejména jedna namol opilá holčina která první dvě písničky vytrvale ječela do mikrofonu). Vynikající koncert.. Spát jsme měli v nedalekejch boskovicích u Markovy přítelkyně a tak Milda odjel s první dávkou a já s Wálcem jsme na něj čekali a kecali s lidma. Nutno podotknout že celej koncert byl jednak Koviho narozeninovou párty a pak taky měl vlastně i smutnej podtext protože byl vlastně věnovanej i kamarádovi pořadatelů, kterej se v ten den zabil.
V Hodkovicích jsme vyfásli postel na kterou jsme se vmáčkli s Alešem a Mildou (tady by asi bylo na místě taktně připomenout co asi za řeči, vtípky a hlášky se v takový situaci muselo vyrojit), Wálec si ustlal sólově na zemi a tak hurá do hajan… Ráno jsme kupodivu vstali dřív než naši hostitelé a protože jsme chtěli odjet museli jsme Marka taktně vzbudit :o) A vyrážečka domů.. Z Liberce až skoro do Hradce jsme hodnotili motoresty a benzinky, protože hlad začal dělat své a nám se ani jedno zařízení nezdálo dost dobré, a když už jsme někde zastavili tak bylo buď zavřeno, a nebo nefungovala kuchyň. Takže jsme nakonec kousek před Hradcem zastavili v nějaké hospodě, nažrali se k prasknutí a vyrazili domů. Příjezd do ŽBK o půl druhý, každej jsme se na chvíli rozběhli domů, dochrápat, vykoupat a na další štreku tentokrát do nedalekého Kunvaldu na dneska už legendární KONCERT PROTI PROUDU. Hrálo se přes naše bicí a vezli jsme tam i moje vynechávající kytarové kombo.
V sále už bylo pár lidí (nic moc), ostatně celá akce byla poznamenána prachmizernou návštěvností. Z kapel uvedených na letáku nakonec nedorazili X-WING, ČERNÝ NA BÍLYM a DEEP INSIDE takže pořadí se zkrátilo a trochu promíchalo. NESOUČÁST STROJE v pátek uzavírala a dnešní koncert otvírala. Měli o 200 procent lepší zvuk než včera a zahráli vynikající koncert, jen škoda že v tu chvíli bylo na sále fakt jen pár skalních fandů. Na druhou kapelu už to bylo trošku lepší a tak FRIENDSHIP FOREVER předvedli svůj klasický oldschool hardcore set. Jejich pojetí se mi hodně líbí a dychtivě čekám až něco vydají, zatím si je můžete vychutnat na kompilaci Dying alive / Living dead. Jelikož nebyla žádná další kapela schopná hrát tak jsme museli zavolat Mildovi aby dojel dřív a šli jsme na to jako třetí. Měli jsme opět oproti Liberci perfektní zvuk, žádný technický problémy, Aleš opět odehrál s půjčenou basou za kteroužto děkujeme Nesoučástkám. Odehráli jsme takovej lepší průměr (podle mě) ale dle ohlasů se to lidem líbilo a i sálek už byl konečně solidně zaplněnej. Odehráli sme, uklonili se a na naše místo se vyšplhalo sebevražedné komando SEE YOU IN HELL. Změna na postu bubeníka jim podle mě docela prospěla - teda předtím se mi líbili taky obrovsky - ale novej bubeník je posunuje daleko víc ke crustu a jejich muzika už není takový temný psycho ale je daleko víc přímočařejší, čitelnější a brutálnější. Svůj set odehráli jen s jednou kytarou, Jožka opět řval s vykulenejma očima a válel se po zemi a nový věci naživo znějí opravdu výborně. Brňáci s sebou přivezli jediného zahraničního hosta letošního Proti proudu - italský hardcore CONFUSIONE. A sakra, tahle banda evidentně vychází ze starejch hardcore klasik, rychlý sypačky s perfektním fokálem, perfektní kytarou a hlavně palbou bicích, dostali mě takovým způsobem že jsem si hned během jejich koncertu koupil jejich kazetu (a stojí za to). Opravdu vynikající (taky musím pochválit zpěvákovy kérky). Tak a teď mě budou muset naprosto všichni omluvit protože jsem hříšník propásl GRIDE. Jo přiznávám celý Gride jsem prokecal s Jéňou z ACV venku před kulturákem takže výtky směřujte na něj :o)). Ale zato DREAD 101 už jsem si utéct nenechal. Kladenskej crust, tohle už zná snad každej, tentokrát opět s jednou kytarou, docela dobrej zvuk a na to že jsem kluky už dlouho nikde naživo neviděl jsem si je fakt vychutnal. Předposlední kapelou byli SAME OR DIFFERENT který jsem ale viděl jen dosti útržkovitě protože jsem odjel s první várkou spolucestujících do Žamberka a vlastně během jejich koncertu jsem odjížděl taky čímž jsem přišel i o poslední experimentální jam MOBILITY OF DEBILITY.
Shrnuto podtrženo: na benefit se vybralo 500,- Kč a akci navštívilo i přes mohutnou propagaci, tradici a výborný kapely jen 130,- platících lidí.
Pozitiva - výborná akce, jeden z nejlepší koncertů Proti proudu pro mě osobně, hromada známejch, milion dister, perfektní pokec, perfektní jídlo a totální útok na peněženku (dlouho se mi nestalo abych z koncertu odjížděl s 20 korunama ale mít doma novou fošnu Gride, Born / Dead, Consume, Confusione, Born dead Icons, Shitnoise, Cerebral Turbulency, nějaký ípka, nějaký placky a tak podobě se určitě vyplatí).
Negativa - bitka v závěru akce kterou vyprovokovala nějaká zpitá kráva a škoda na aparátu 1.500,- a nejmenší účast lidí na Proti proudu. Sakra kde jste vy všichni remcálci co tady nadáváte že nejsou žádný koncerty byli?
No a díky: Kovimu a LBC Crew za koncert, Matějovi a spol. za druhej, kapelám, Markovi a Radce za kamery :o), Jéňovi za super pokec a dalšíííím STAY PUNK / STAY CRUST.