Archiv Reportů 1.

Archiv Reportů 2.

Archiv Reportů 3.

Archiv Reportů 4.

 

10.11.2006 – Tábor, MC Orion – NĚMÁ BARIKÁDA + CHEERS! + P.N.S.

11.11.2006 – Písek, Paluba Pub – NĚMÁ BARIKÁDA + GREX + LIVER GARNISH +

RED INSECT + ANGRY BRIGADE + PROJEKT X + SIN ALIENTO + OTCŮV HNĚV     

 Takže po dlouhé době zase jeden reportík z našeho víkendového výjezdu, který sliboval opět poměrně podařenou párty… Z Prahy jsme vyrazili s Alešem kolem půl páté narvaným vlakem, a v Benešově se k nám připojil RASH s litrem Moloka, takže cesta ubíhala poměrně příjemně až do Tábora. Protože jsme měli ještě čas, vlezli jsme do jedné místní hospody na něco k jídlu a pídlu a poté se odebrali do  Orionu. Lidi tam ještě skoro žádný nebyli, takže jsme sesedli společně s dorazivšíma P.N.S. k jednomu stolu a čas příjemně ubíhal popíjením roztodivných nápojů a tlacháním. Zbytek Barikády – Milda a Drobek (alias Severský Oko a Rybník) – dorazili kolem deváté, kdy už se klub trochu zaplnil a akorát začínali hrát pražský street punkáči P.N.S., Konečně jsem je viděl hrát pořádně za střízliva (myslím tím samozřejmě jejich že...) a docela dost se mi to líbilo, zvuk byl celkem v pohodě, sice žádná sláva, ale dalo se to docela v pohodě – pokud se nepletu došlo i na cover Casualties.. Zahráli hodně dobře a už se těším na další společnej gig v Modrý Vopici… Po P.N.S. nastoupili českobudějovický CHEERS!, který jsem ale slyšel jen od baru a hráli punk ve stylu 80´let, ale nějak moc mě to neoslovilo, co jsem tak na půl ucha zaslechl. No a jako poslední my. Zvuk byl celkem v cajku, připravili jsme si tři zpěvy a začalo se hrát. Na podiu bylo děsně málo místa takže moc pohybovejch kreací nešlo ale i tak jsme si to myslím všichni užívali.. O půlnoci se nekompromisně rozsvítilo světlo v sále a muselo se skončit, což jsme nečekali, takže jsme set usekli asi o pět válů, a ani RASHova flétna se tím pádem nedostala k „fuku“. No a po koncertě se tradičně kalilo, načež první dva odpadlíci – já a Aleš, jsme se odebrali na kutě k Romanovi z K.Z.O., RASH odešel spát s P.N.S. do nějaký skautský klubovny, a Milda s Drobkem dorazili asi někdy kolem čtvrtý za náma. Ráno jsme po probuzení chvíli blbli v pokoji našeho hostitele, a pak vyrazili do města na nějakej dlabanec. Našli jsme poměrně pěknou a levnou hospodu, zapadli do ní a za chvíli dorazil i RASH se zbytkem osazenstva skautské klubovny. Po vydatným jídle jsme vyrazili prohlídnout si Tábor a jeho náměstí, a při procházce RASH zjistil, že ztratil, nebo spíš zapomněl, v Orionu batoh, takže jsme až do půl třetí čekali na jeho vyzvednutí. Tuhle dobu jsme strávili opět vysedáváním v hospodě, vyprávěním vtipů a posléze nákupem ingrediencí na míchání našeho oblíbeného nápoje (2 litry mlíka a flašku rumu), plus nějaký další doplňky – sušenky a nezbytnou zelenou.

Díky prodlení vzniklému RASHovou sklerozou jsme nakonec zavrhli jak výlet do pivovaru, tak i kulturní návštěvu legendární obce Hoštice, kterou vehementně prosazoval Drobek, a místo toho jsme vyrazili do Písku. Tam jsme po chvíli bloudění konečně dorazili do klubu Paluba, kde se konala nározeninová párty, přivítali se se známými a pokračovali v konzumaci… Klubík se během dvou hodin poměrně solidně zaplnil a tak se začalo hrát. Jako první vystoupila místní kapelka LIVER GARNISH, prý to byl jejich vůbec první koncert a vůbec to nebylo špatný, fastcore s uřvaným zpěvem, sice bylo trochu znát, že se potřebují ještě vyhrát, ale myslím že to za čas bude hodně dobrá kapela. Jako druzí nastoupili opět místní GREX. Pro mě vynikající koncert, perfektní brutální hardcore s politickými texty – doporučuju jejich sedmipalec s Rabbies i split kazetu s Posledním přáním mrtvého humanisty... Po Grex vznikla zhruba hodinová pauza, protože Projekt X, kteří měli hrát jako třetí, někde zamrzli, a tak jsme se na jejich místo nabídli my a odehráli svůj set. Trochu jsme přeházeli a zimprovizovali playlist, ale myslím že koncert se docela povedl – i s Rashovou momentální rytmickou indispozicí :-D - jak zvukově, tak i dobrou atmosférou. Po nás se placu na hraní chopili dorazivší PROJEKT X, ale jejich výkon hodnotit nebudu, protože jsem je celý prokecal, a z toho co se ke mně přes stěnu doneslo, to stejně nebyl můj styl. Zato následující RED INSECT jsem si užil maximálně. Zahráli 11 válů, první koncert kdy jsem je viděl s druhou kytarou, bohužel původní kytarista odchází, takže se sestava zase smrskne jen na jednu kytaru, ale bylo to snad nejlepší vystoupení co jsem viděl.. výborně zahraný, energický koncert s klasickými hity a konečně se rozpoutalo i pogo. Tahle kapela už se myslím vypilovala na špičku tuzemského punku. A aby toho nebylo málo, hned po nich nastoupila pražská punková úderka ANGRY BRIGADE. Jejich muzika mě hodně baví a ani Standova „zdravotní“ indispozice nebyla na jejich výkonu vůbec znát.. Opět kapela, která je koncert od koncertu lepší a lepší a patří mezi mý velmi oblíbený spolky. Následující SIN ALIENTO měli chvilku problém se zvukem, ale to se potom dalo do pořádku a zahráli vynikající crustový nátěr na dva vokály, oproti jejich poslednímu koncertu, který jsem viděl, to bylo rozhodně vyhranější i agresivnější, a vřele doporučuju i jejich kazetu. No jako poslední se plácku chopili opět místní chachaři, kapela OTCŮV HNĚV – kteří zahráli trochu rychlejší klasický punk – docela mě to bavilo, i když přeci jen mé schopnosti vnímání nebyly už tak ostré jako na začátku tohohle minifestu. Po koncertě se ještě dokecávalo a popíjelo, načež jsme se opět odebrali spát, tentokrát do auta.. Ráno následoval hromadný odjezd domů, Milda nás hodil do Prahy a pak s Drobkem vyrazili na další strastiplnou cestu domů.

No byla to vydařená párty, vypilo se jak pivo, tak víno, a k ránu i panáky a i složením kapel mě tahle akce maximálně sedla. Jedinou nevýhodou celého toho dvojkoncertního víkendu byla ztráta hlasu a celková nevyspalost J Takže na závěr díky moc Radimovi a Bad boys crew, Romanovi za přespání, holkám z Písku za pozvání a všem ostatním, se kterýma jsme během toho víkendu strávili nějakou tu chvilku ;-)